Dominójóslás
luckstar 2006.08.10. 12:07
A dominókockák tulajdonképpen apró téglalapok, melyek kőből, fából, elefántcsontból vagy műanyagból készülnek. Minden darab két félre oszlik, s mindkét félen 0-6 pont látható. Egy modern dominókészlet 28 darabból áll, s mindegyiken más a pontok kombinációja a dupla nullától a dupla hatosig. Többféle játékot is lehet játszani vele, de a téglalapocskákon levő pontok segitségével ugyancsak jósolhatunk is a dominóval, mint a kockákkal. A dominóról szóló első hiradás a i.e. 12 századból származik: az első dominó kínai rajzon létható, s ezekkel az ősi darabokkal valószínűleg nem játszottak, csak jövendömondásra használták őket. A dominókockák közeli rokonai a kockáknak, sőt azok variánsaként alakultak ki, mégpedig egyfajta óvatosságból: ha valaki félt az okkult praktikáktól, a kocka jelentette fátumtól, inkább helyettest alkalmazott a jövő kifürkészésére. Indiában és Koreában a dominóval történő jövendölés még inkább elterjedt; cgyes indiai és kínai szerencsejétékok egyúttal jövendőmondásra is használatosak voltak: bizonyos darabok még akkor is szerencsehozónak számítottak, ha a játékos veszített! Kínában a dominó pontjai, akárcsak a kockák, vörösek és feketék lehettek. A kínai dominókészlet 32 darabból állt: 11 azonos párból és 10 egyediből, üres pedig nem volt köztük. Az európai dominójáték feltehetően a kínaiból fejlődött ki, s a 18. században jelent meg Olaszországban és Franciaországban. A "dominó" név valószinűleg a hasonló nevű maskarából származik, a hosszú fekete köpeny és álarc viselőitől. Angliában a 18. század végén a francia hadi foglyok vitték át a dominójátékot. A kontinensen felhagytak a színes pontokkal és a duplázással, viszont hozzátették az üres darabokat, A 28 téglalapból álló, fehérpontos készlet általánossá vált. Vannak 9-9 sőt 12-12 pontos készletek is, de ez ritka. A játék, ahogyan nyugat felé haladt, elvesztette okkult árnyalatait. Az egyes darabok olyan nevei, mint "ugró gazella" vagy ,,kicsi kígyó" ugyanis keleten az erősen misztikus töltést jelezte.
/a jóslás
Fordítsuk a pontokkal lefelé a téglalapokat, és jól keverjük meg. Húzzunk ki közülük hármat, és nézzük meg, mit jelentenek. E jelentésekből alakítsunk ki egy logikus összképet; a művelet fantáziát és megfelelő beleérzést igényel. Az egyik módszer szerint egyszerre nézzük meg a három darabot, de ahogyan egyenként kihúzzuk őket, mindegyik után újra keverjük a maradékot. Más módszer, hogy az első követ mindjárt megnézzük, keverünk, aztán a másodikat húzzuk ki, megnézzük, megint keverünk, majd ugyanígy teszünk harmadszor is. Előfordulhat, hogy ugyanazt a dominót kétszer húzzuk: ez esetben a prófécia igen hamar beteljesedik. Attól függetlenül, hogy melyik módszert követjük, két fontos dologra ügyelnünk kell: egy ülés alkalmával csak három dominót szabad húzni, és a dominót egy héten csak egyszer szabad kérdőre vonni. Máskülönben nem érvényes a mondanivalója.
/a dominók jelentése
Hat-hat: Ez a készlet legjobb darabja, erőteljesen jelzi a sikert és a boldogságot az élet minden területén.
Hat-öt: Jó barát vagy jótevő, de jelent türelmet és kitartást is. A kérdező jócselekedete folytán nagy tisztelet fogja övezni.
Hat-négy: Minden jel veszekedésre, esetleg bírosági ügyre mutat, amiből a kérdező vesztesen kerül ki.
Hat-három: Elutazik, vagy egy utazás megváltoztatja az életét. Kellemes nyaralásra számíthat, vagy egy utazáson ajándékot kap.
Hat-kettő: Nagy szerencse éri, a körülményei jelentősen javulhatnak. De ez a kocka csak rendes embernek hoz szerencsét.
Hat-egy: Megoldódik egy problémája. Ebben segíti hű barátja; esküvő van kilátásban.
Hat-nulla: óvakodjon a hamis barátoktól, ill. egy rosszakarójától. Még sokat szenvedhet a pletykáktól.
Öt-Öt: Határozottan változás várható, mégpedig jó irányban. Új helyre költözik, ahol boldog lesz, vagy kitűnő ötletével sok pénzt keres.
Öt-négy: Váratlan nyereség és anyagi gyarapodás. De ne kockáztasson, ez nem a befektetések ideje.
Öt-Három: Nyugodt, kiegyensúlyozott a légkör. Jó hírt vagy hasznos tanácsot kap egy látogatótól vagy a főnökétől.
Öt-kettő: Jó barátja nagy befolyást gyakorol önre, talán türelmük és toleranciájuk folytán. Jele ez a születésnek is.
Öt-egy: Szerelmi viszonyra vagy egy új baráttal való érdekes találkozásra lehet számítani. A szerelmesek dolga talán nem a legjobban alakul.
Öt-nulla: Szomorúság; esetleg vigasztalnia kell nehézségekkel küzdő barátját. De járjon el óvatosan, gondolja meg, mit mond.
Négy-négy: Boldogság, élvezet, pihenés és ünneplés e domino üzenete. Nagy parti egy nagy házban.
Négy-három: ön talán problémákra és csalódásra számít, ehelyett azonban szerencse éri, és sikert arat.
Négy-kettő: Valamilyen változás várható, de nem jó: lemaradás, veszteség, talán kirabolják. Egy ismerőse csalónak bizonyul; nagyon vigyázzon!
Négy-egy: Ez a dominó anyagi problémák bekövetkezését jelzi; ha adóssága van, fizesse ki gyorsan.
Négy-nulla: Nem túl kellemes híreket kap, talán csalódnia kell a szerelmében, vagy halasztódik valami, amire számított. Igyekezzen elkerülni a veszekedést.
Három-három: Ez a domino nehézségeket jclez az érzelmi életében - féltékenységet vagy fájdalmat. Az anyagi kilátások azonban jók.
Három-kettő Jó irányó változásokra számíthat, de pillanatnyilag legyen óvatos, különösen pénzügyekben.
Három-egy: Arra a kérdésre, amit a fejében forgat, a válasz: "nem". Egy váratlan hir hasznos lehet, de óvakodjon a kívülállók rosszakaratától.
Három-nulla: Nem szerencsés ómen. Családjában is és munkájában is váratlan problémákkal kell szembenéznie.
Kettő-kettő: Megkapja, amit szeretne, mert ez szerencsehozó domino. üzleti sikert és személyes boldogságot ígér, de számítson ellenségei rosszakaratára is.
Kettő-egy: Anyagi problémák, pénz vagy tulajdon elvesztése. Társasági életében és régi barátait tekintve azonban csak jóra számíthat.
Kettő-nulla: Jó jel az utazásokra és az új barátokra nézve. Valami azonban nyugtalanítja, valaki még problémákat okozhat önnek.
Egy-egy: Harmónia és szeretet, amit egy idegennek is köszönhet. Fontos döntést kell hoznia - ne halassza!
Egy-nulla: Egy idegen vagy egy kívülálló érdekes informaciókat közöl, melyek anyagi hasznot eredményezhetnek. De ne bízzon meg bennük teljesen.
Nulla-nulla: Ez a legfeketébb az összes domino közül, és rossz ómen. A teljesen üres téglalap mindenfajta aktivitásának rossz véget ígér.
|